Logo Gminy Wycko

ZŁOTY JUBILEUSZ MAŁŻEŃSKI W GMINIE WICKO

Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce

      i przenieść ją przez całe życie.”

Konstanty Ildefons Gałczyński

Walentynki to jedno z najważniejszych świąt w życiu zakochanych. Dnia 14 lutego 2020 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wicku, odbyła się niecodzienna uroczystość, 11 par świętowało Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

W okolicznościowym przemówieniu Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anna Stasiak podziękowała Jubilatom za dotrzymanie przysięgi małżeńskiej. Szczęśliwe pożycie rodzinne to bardzo trudne, życiowe zadanie, niezwykle wymagające, jednakże wzajemna miłość i przyjaźń sprawiły, że udało się przezwyciężyć troski dnia codziennego. Kierownik podziękowała małżonkom za ich trud w wychowaniu dzieci, za przykład życia oraz za wkład w budowanie lokalnej społeczności gminy Wicko.

Wójt Gminy Wicko Dariusz Waleśkiewicz złożył serdeczne życzenia i gratulacje Jubilatom oraz podziękował zebranym parom małżeńskim, że pomimo, iż żyli w trudnych czasach to udało się im stworzyć wspaniałe rodziny. Są też pięknym wzorem do naśladowania dla dzisiejszych małżonków.
Parom, które w tym roku świętują 50 – lecie ślubu czyli Złote Gody, medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, wręczył Wójt Gminy Wicko Dariusz Waleśkiewicz.

Odznaczeni Jubilaci:

Państwo Maria i Henryk Kosińscy

Państwo Helena i Stanisław Kreft

Państwo Henryka i Kazimierz Krzyżanowscy

Państwo Genowefa i Stanisław Malek

Państwo Regina i Zygfryd Pięda

Państwo Zofia i Czesław Sawiccy

Państwo Urszula i Stanisław Sęktas

Państwo Ewa i Stanisław Skowrońscy

Państwo Teresa i Stanisław Szydlik

Państwo Irena i Jan Zarzyczni

Państwo Maria i Alfons Wichert

Wszystkim Jubilatom wręczono pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty, kosz słodkich upominków, oraz wykonano pamiątkowe zdjęcia. Lampką szampana został wzniesiony toast za zdrowie Złotych Par. Tradycyjnie po części oficjalnej przygotowany został poczęstunek. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze przy dźwiękach muzyki. Szanowni Jubilaci niech w Waszej wspólnej drodze nie opuszcza Was zdrowie, szczęście
i wszelka pomyślność w gronie najbliższych. Życzymy Wam abyście dalej szli przez życie, trzymając się mocno za ręce zawsze uśmiechnięci, zawsze razem, zawsze pewni swoich uczuć.

grupowe 3

grupowe 1

7

5

4

2

1