Logo Gminy Wycko

„UMIEM PŁYWAĆ” 2017/2018

Zajęcia z nauki pływania już za nami. Ponad siedemdziesięciu  młodych pływaków nabywało umiejętności pływania na basenie w Centrum Rekreacji i Sportu w Lęborku,  pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Projekt „Umiem pływać”, adresowany był do uczniów klas II i III szkół podstawowych z terenu Gminy Wicko. Zakładał systematyczny i powszechny udział dzieci  w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu „nauki pływania”. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu  w terminie od  13.11.2017 do 26.01.2018 roku. W ostatnim dniu  dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, które uroczyście wręczyli instruktorzy prowadzący lekcje.

27398219_1809213712483041_836514971_oDo tej pory Gmina Wicko korzystała z dofinansowania ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, lecz w tym razem projekt realizowany był we własnym zakresie.

Głównym celem projektu było m.in. wzrost bezpieczeństwa dzieci z terenu gminy korzystających z kąpielisk, nabycie podstawowych umiejętności pływackich, profilaktyka wad postawy i skrzywień kręgosłupa, podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów, zachęcenie dzieci do aktywnych form spędzenia wolnego czasu oraz umiejętność współpracy w grupie.

Mamy nadzieję że udział w tym projekcie dał dzieciom, nie tylko możliwość nauki pływania, ale również szansę aktywnego  spędzania  czasu i dobrej zabawy. Ćwiczenia w formie zabawowej dostarczają mnóstwo radości i satysfakcji a dzieci uczą  się w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy zdobytych umiejętności!