Logo Gminy Wycko

Rozliczenie podatku dochodowego za 2018 rok

Informujemy, że w dniu 6 marca 2019 r. (środa) w godz. 10.00-13.00 w Urzędzie Gminy w Wicku w sali nr 12 odbędzie się dyżur pracownika Urzędu Skarbowego w Lęborku w ramach akcji PIT.

W trakcie dyżuru będzie można złożyć zeznanie podatkowe za 2018 r. w formie papierowej lub elektronicznej oraz  pobrać druki zeznań rocznych w zakresie podatku dochodowego za 2018 r.

Pracownik urzędu skarbowego będzie wyjaśniać wątpliwości związane z wypełnieniem zeznania podatkowego czy skorzystaniem z ulg podatkowych  i odliczeń.

Aby skorzystać z pomocy wystarczy zabrać ze sobą rozliczenie PIT-11 jakie otrzymujemy od pracodawców lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w 2018 roku. Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o zabraniu potwierdzenia dokonania wydatków, które chcemy odliczyć.

Na miejscu będzie możliwość złożenia zeznania podatkowego PIT-37 lub PIT-38 poprzez usługę Twój e-PIT. Aby się zalogować do usługi Twój e-PIT, przygotuj swoje dane:

  1. PESEL albo NIP i datę urodzenia lub jeśli masz profil zaufany – przygotuj dane logowania do profilu zaufanego,
  2. rozliczenie PIT za 2017 rok lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2017 roku oraz kwotę nadpłaty lub kwotę podatku do zapłaty –  informacje te będą potrzebne do identyfikacji danych.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.