Logo Gminy Wycko

Rowerowy Rajd przyjaźni: Miasta Łeby, Gminy Nowa Wieś Lęborska i Gminy Wicko Pamięci Krzysztofa Kulasiewicza

W dniach od 3 maja do 12 maja 2018 roku odbędzie się czwarty rok z rzędu rajd rowerowy zorganizowany przez Gminę Miejską Łeba, Gminę Nowa Wieś Lęborska oraz Gminę Wicko w kierunku Pragi w Czechach.

Gościnnie cykliści odwiedzą m.in: Chojnice, Toruń, Gniezno, Krotoszyn, Wałbrzych oraz wiele innych miejscowości na całej trasie. W Rajdzie weźmie udział 9 osób – samorządowców z tych 3 gmin. Głównie pracownicy Urzędów Gminy, jednostek samorządowych, radni oraz innych osób związanych z samorządem.

Po wielkim medialnym sukcesie dotychczasowych edycji, zaplanowano jego kontynuację.

Akcja ta jest nastawiona na profilaktykę uzależnień stworzoną dla popularyzacji wiedzy na temat problemów jakie niesie za sobą uzależnienie od alkoholu oraz innych używek i wskazanie alternatywy spędzania wolnego czasu – czynnie z rodziną bądź ze znajomymi. Jest to też ukazanie młodemu pokoleniu jak atrakcyjnie i zdrowo można spędzić urlop, a przy okazji zobaczyć wiele ciekawych miejsc napotkanych po drodze.

Uczestnicy rajdu będą codziennie pokonywać około 120 km. Na całej trasie cykliści będą propagować ideę wydarzenia. Łączna trasa rajdu wyniesie 845 kilometrów.

trasa copy