Logo Gminy Wycko

Remont pomieszczeń na potrzeby Klubu Senior +

Zakończono prace remontowe zmierzające do utworzenia w Gminie Wicko, miejsca na potrzeby realizacji projektu pod nazwą ”Klub Senior +”. Pomieszczenia znajdujące się przy ul. Radosnej w Wicku, przeszły generalny remont polegający m.in. na wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, instalacji dodatkowych punktów oświetleniowych, położeniu nowych podłóg i posadzek, odnowieniu powierzchni ścian i sufitów, modernizacji instalacji wewnętrznych.

W wyniku przeprowadzonych prac w budynku, uzyskano  2 pomieszczenia z przeznaczeniem na ogólnie dostępne, aneks kuchenny, łazienki oraz miejsce z przeznaczeniem na  szatnię. Wszystkie pomieszczenia zostały zaprojektowane również z myślą o osobach niepełnosprawnych, oraz poruszających się na wózku. W ramach zadania zostanie zakupione wyposażenie w postaci  stołu, krzeseł i foteli, oraz sprzęt kuchenny w tym urządzenia i naczynia do przygotowania i spożywania posiłków.

W pomieszczeniu ogólnym zostanie wydzielone miejsce na komputer z dostępem do internetu.

Ponadto po powstaniu Klubu zostanie zatrudniona osoba opiekująca się klubem, jak również osoba psychologa w zakresie dostosowanym do potrzeb seniorów. W zależności od potrzeb zostanie tam raz w miesiącu zorganizowany czas porad prawnych dla seniorów.

„Mając świadomość ciągle rosnących potrzeb i chęci działania osób w wieku senioralnym chcemy stworzyć miejsce, które sprzyja możliwości rozwoju, spotkań i aktywnego działania. Miejsce, będzie sprzyjało integracji i poczuciu bycia potrzebnym” – Wójt Gminy Wicko, Dariusz Waleśkiewicz.

Senior+zdjęcia001

Senior+zdjęcia006 Senior+zdjęcia005 Senior+zdjęcia004 Senior+zdjęcia003

Senior+zdjęcia007