Logo Gminy Wycko

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Charbrowie

W dniu 15 czerwca 2019 r. na stadionie sportowym w Charbrowie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Seniorów jednostek OSP Powiatu Lęborskiego. W tym roku rolę gospodarza zawodów pełnił Wójt Gminy Wicko, Dariusz Waleśkiewicz.

W zawodach udział wzięło 13 jednostek OSP,  w tym 4 drużyny kobiece i 9 drużyn męskich.

Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku mł. bryg. Adam Wiczkowski, a sędzią głównym zawodów był st. kpt. Dawid Główczewski.

Zawody rozegrane zostały w konkurencjach sztafeta pożarnicza i ćwiczenia bojowe zgodnie z Regulaminem Zawodów Sportowo – Pożarniczych.

Gminę Wicko reprezentowała w zawodach jednostka OSP Wicko (strażacy z OSP Wicko i OSP Wrzeście) oraz OSP Łebieniec. W kategorii kobiet wystartowały Panie z OSP Łebieniec.

Wszystkie drużyny z zagażowaniem i pełną koncentracją skupiały się na swoich zadaniach, starając się szybko i sprawnie pokonywać przeszkody.

Po klasyfikacji generalnej wyniki przedstawiały się następująco:

 

Mężczyźni:

I miejsce OSP Wicko

II miejsce OSP Łebunia

III miejsce OSP Cewice

IV miejsce OSP Łebień

V miejsce OSP Pogorszewo

VI miejsce OSP Chocielewko

VII miejsce OSP Łebieniec

VIII miejsce OSP Redkowice

IX miejsce Krępa Kaszubska

 

Kobiety:

I miejsce OSP Cewice

II miejsce OSP Pogorszewo

III miejsce OSP Chocielewko

IV miejsce OSP Łebieniec

W tym samy dniu w szranki stanęły Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z terenu Gminy Wicko.W zawodach udział wzięła drużyna dziewcząt z OSP Wicko, jednocześnie przygotowując się do zawodów wojewódzkich oraz łączona drużyna chłopców z OSP Wicko i OSP Wrzeście.

Gratulacje dla wszystkich jednostek i powodzenia w przyszłym roku!