Logo Gminy Wycko

GMINA WICKO NA HEKSENSTOET W BESELARE.

W dniach 24-27 lipca 2015 grupa młodzieży z Naszego  Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu wraz z opiekunami, uczestniczyła w Pochodzie Czarownic w Belgijskiej Gminie Zonnebeke w miejscowości Beselare.

Zdjęcie zbiorowe delegacji z Gminy Wicko na festiwalu czarownic Heksenstoet w BeselareW dzień poprzedzający Paradę Burmistrz Gminy Zonnebeke wraz z Radnymi oficjalnie przywitał przybyłą delegację.

Burmistrz Gminy Zonnebeke wita delegację z Gminy Wicko
Burmistrz Gminy Zonnebeke wita delegację z Gminy Wicko
W podziękowaniu za zaproszenie Nasza młodzież zaprezentowała Gminną Piosenkę o Czarownicy umilając czas przybyłym gościom.

Występ artystyczny młodzieży z Gminy Wicko.Po części oficjalnej młodzież udała się do Memorial Museum w Passchendaele, który  jest belgijskim muzeum poświęconym  Bitwie pod Passchendaele z 1917r. Muzeum mieści się na terenie zabytkowego Zamku w miejscowości Zonnebeke i skupia się na istotnych aspektach z I wojny światowej.

Młodzież z Gminy Wicko w Museum w Passchendaele
Młodzież z Gminy Wicko w Museum w PasschendaeleWieczorem zaprezentowaliśmy mieszkańcom i przybyłym do Beselare turystom nasze przysmaki i talenty.

Stoisko delegacji z Gminy Wicko na festiwalu czarownic Heksenstoet w Beselare
Stoisko delegacji z Gminy Wicko na festiwalu czarownic Heksenstoet w Beselare
Stoisko delegacji z Gminy Wicko na festiwalu czarownic Heksenstoet w Beselare. Występ polskiej młodzieży.
Stoisko delegacji z Gminy Wicko na festiwalu czarownic Heksenstoet w Beselare. Maskotka czarownicy Erny wita się z przechodniami.
Stoisko delegacji z Gminy Wicko na festiwalu czarownic Heksenstoet w BeselareNiektórzy Nas tak bardzo polubili, że nie chcieli się z nami rozstać.
Stoisko delegacji z Gminy Wicko na festiwalu czarownic Heksenstoet w Beselare. Dziewczynka przytula się do maskotki czarownicy Erny.
Stoisko delegacji z Gminy Wicko na festiwalu czarownic Heksenstoet w BeselareA w niedzielę Nasza Erna w asyście krwiożerczych nietoperzy, wesołych czarownic oraz maskotek nieomieszkała wziąć udział w wielkim święcie i zaprezentować się Belgom.
Delegacja z Gminy Wicko na paradzie czarownic w trakcie Heksenstoet w Beselare
Delegacja z Gminy Wicko na paradzie czarownic w trakcie Heksenstoet w Beselare
Delegacja z Gminy Wicko na paradzie czarownic w trakcie Heksenstoet w BeselareNa zakończenie pełnego dnia wrażeń odbył się sąd nad czarownicą.

Festiwal czarownic Heksenstoet w Beselare. Inscenizacja sądu nad czarownicą.Po czym, została ona spalona na stosie.

Festiwal czarownic Heksenstoet w Beselare. Inscenizacja spalenia czarownicy.