Logo Gminy Wycko

Paweł Tokarz otrzymał nagrodę Wójta Gminy Wicko za osiągnięte wyniki sportowe

Paweł Tokarz zawodnik Klubu Strzeleckiego LOK Lider Amicus w Lęborku, otrzymał za wybitne osiągnięcia sportowe oraz za promowanie gminy Wicko podczas turniejów rangi ogólnopolskiej nagrodę dla najlepszego sportowca. Wyróżnienie wręczył Dariusz Waleśkiewicz Wójt Gminy Wicko.

Osiągnięcia Pawła Tokarza są imponujące. Lista zdobytych miejsc na podium podczas zawodów strzeleckich jest bardzo długa. Najważniejszym tegorocznym trofeum tego zawodnika jest zdobycie III miejsca w Mistrzostwach Polski Młodzików w Strzelectwie w konkurencji  Kpn 40, które odbyły się w dniach 29 września – 12 października w Zielonej Górze.

Na co dzień Paweł jest uczniem klasy IIB Gimnazjum Zespołu Szkół w Wicku. Swoją przygodę ze strzelectwem rozpoczął dopiero 1,5 roku temu, kiedy rozpoczął naukę w gimnazjum. Jego trenerem jest Robert Biczkowski.

– Syn zawsze marzył o uprawianiu tej dyscypliny sportu – stwierdza Elżbieta Tokarz, mama Pawła. – Trenowanie w klubie rozpoczął od razu jak osiągnął odpowiedni wiek. Na co wyda otrzymane pieniądze jeszcze nie wie, bo nagroda Wójta Gminy jest dla niego zaskoczeniem, ale na pewno jest to motywacja do dalszej pracy.

Paweł Tokarz otrzymał nagrodę finansową w wysokości 2.000 zł