Logo Gminy Wycko

Miniolimpiada Osób Niepełnosprawnych – jubileusz!

Na stadionie sportowym w Charbrowie dnia 14.09.2018r odbyła się X Jubileuszowa Miniolimpiada Osób Niepełnosprawnych. Wzięło w niej udział około 400 osób z powiatu lęborskiego, wejherowskiego, słupskiego i bytowskiego. Impreza rozpoczęła się po godz. 9.00 tradycyjnie sztafetą oraz zapaleniem olimpijskiego znicza przez naszego gościa specjalnego, Panią Angelikę Cichocką reprezentantkę Polski, olimpijkę i mistrzynię Europy w biegach. Wszystkie stowarzyszenia przedstawiły na scenie program artystyczny związany z jubileuszem Miniolimpiady .Tego roku mieliśmy przyjemność gościć takie grupy jak: Stowarzyszenie Pomocy “Jesteśmy razem” z Lęborka, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy z Lęborka, “Otwarte drzwi” z Lęborka, Środowiskowy Dom Samopomocy “Lwiątko” z Lęborka, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “Promyk” z Cewic, Stowarzyszenie “Więcej radości” z Wicka, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej z Łeby, Środowiskowy Dom Samopomocy z Potęgowa, Środowiskowy Dom Samopomocy z Gardny Wielkiej, Środowiskowy Dom Samopomocy z Rumska, Szkołą Podstawową z Wicka – klasa IV, Fundacją Anny Dymnej “Mimo wszystko” z Lubiatowa, Stowarzyszenie “Siła dębu” z Czarnej Dąbrówki i Szkołą Językową z Lęborka. Swą obecnością zaszczyciły nas dzieci z Przedszkola Gminnego w Charbrowie oraz z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego “Ewa”.

Specjalnie na tę okazję, organizatorzy przygotowali dla uczestników masę atrakcji : przejażdżki konne, przejażdżki meleksami, możliwość obejrzenia wozu strażackiego, malowanie twarzy ,fotobudka czy też karuzela. Tradycyjnie w niebo zostały wypuszczone gołębie, uświetniając tegoroczne wydarzenie. Odbył się tez pokaz szkolenia psów przygotowany przez K2 – szkołę szkolenia psów ze Słupska. Na wszystkich uczestników czekały napoje, słodki poczęstunek i gorąca zupa.Dobrą zabawę gwarantował zespół “Na ostatnią chwilę”.

Zakończenie imprezy obfitowało również w wiele niespodzianek, każde stowarzyszenie otrzymało pamiątkowy puchar oraz słodki poczęstunek a każdy z uczestników otrzymał medal. Wszystkim gościom biorącym udział towarzyszył dobry humor oraz zapał do walki. Mamy nadzieję, że równie licznym gronem przybędziecie do nas za rok.

Miniolimpiada2018247

Miniolimpiada2018237

Miniolimpiada2018334

Miniolimpiada2018315

Miniolimpiada2018418