Logo Gminy Wycko

II Onkorejs Granicami Polski – po pierwsze: BADAJ SIĘ !!!

W dniach od 25 czerwca do 1 lipca 2017 r. odbył się II Onkorejs Granicami Polski – ogólnopolski marsz dla osób chorych onkologicznie oraz wspierających ich osób zdrowych.

Celem marszu było zwrócenie uwagi na wagę profilaktyki oraz zaakcentowanie, że okresowe badania diagnostyczne i wczesne wykrycie raka zwiększają szansę nawet na stuprocentowe wyleczenie. Uczestniczki marszu chciały przede wszystkim pokazać, że choroba onkologiczna nie jest przeszkodą, aby normalnie żyć, poznawać ludzi i spełniać swoje marzenia – nawet takie, które wymagają sporej odwagi czy wysiłku. W trakcie marszu uczestniczki wykonywały wspólne zdjęcia z hasłami promującymi badania i profilaktykę, oraz spotykały się  ze społecznościami lokalnymi.

W dniach 27-28 czerwca uczestniczki Onkurejsu  przemierzały również przez tereny Gminy Wicko.

Organizatorzy i uczestnicy OnkoRejsu Granicami Polski pragną wyrazić gorące i serdeczne podziękowania za zaangażowanie i wsparcie dla ich projektu. Dziękują za okazaną pomoc, zrozumienie, otwartość i życzliwość. Dzięki Państwa ofiarności możliwa była realizacja ich celów  i zamierzeń. Wyrażają swoją wdzięczność za serce i dobrą wolę.

Skan podziękowań organizatorów OnkoRejsu