Logo Gminy Wycko

Gminny Dzień Seniora już za nami !!!

W dniu 26 października 2017 r.  w Sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wicku, odbył się corocznie organizowany przez Wójta Gminy Wicko „Dzień Seniora”, w którym wzięło udział ponad 200 osób w wieku powyżej 70 roku życia.

Na rozpoczęcie uroczystości wszystkich zebranych gości powitał Wójt Gminy Wicko Dariusz Waleśkiewicz, życząc zdrowia, długich lat życia w gronie najbliższych, pogody ducha, satysfakcji oraz spełnienia wszystkich marzeń.

Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. Niosą ciepło i zrozumienie. Kultywują stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują unikalną kulturę i obyczaje naszego regionu. Dlatego też tak ważnym jest by co roku doceniać naszych najstarszych mieszkańców choćby właśnie przez możliwość wspólnego spędzenia czasu w sympatycznej atmosferze.

Tegoroczną gwiazdą wieczoru był Andrzej Grabowski, który bawił gości do łez. W trakcie spotkania, swoje umiejętności na scenie zaprezentowała Dobrusia Laskiewicz grając na  fortepianie. Nie mogło oczywiście zabraknąć naszego  gminnego zespołu Biedronki, który uatrakcyjnił całe spotkanie wprowadzając zebranych w świat muzycznych wspomnień.