Logo Gminy Wycko

Gala wolontariatu 2017

Na co dzień bezinteresownie pomagają tym, którzy potrzebują pomocy. Włączają się w różne akcje, które mają na celu odmienienie na lepsze czyjegoś życia. Swoje święto obchodzą 5 grudnia, jednak  wolontariusze z Gminy Wicko spotkali się 11 grudnia 2017 r. by wspólnie świętować. Była to doskonała okazja, aby podziękować tym, którzy w minionym roku w sposób szczególny zasłużyli się dla lokalnego wolontariatu.

Podczas wydarzenia, Wójt Gminy Wicko, Dariusz Waleśkiewicz wyróżnił  i nagrodził najbardziej aktywnych wolontariuszy.

DSC_6463

Pani Paulina Bikowska, koordynator do spraw wolontariatu w naszej gminie, przedstawiła  całoroczne sprawozdanie z działalności wolontariuszy zrzeszonych przy Ośrodku Pomocy Społecznej.

DSC_6428

Jak co roku, spośród nadesłanych zgłoszeń, wybrany zostaje „Wolontariusz Roku”. W tym roku,  tytuł ten trafił do Pana  Witolda Krużyckiego, prezesa Uczniowskiego Klubu Sportowego Ekoludek, który swą postawą i działaniami na rzecz innych stanowi wzór godny naśladowania.

DSC_6550

Uroczystość stała się także okazją do wręczenia nagrody specjalnej Wójta Gminy Wicko za najlepsze osiągnięcia sportowe. Nagrodę tę otrzymał Mateusz Buśko.

DSC_6435

Spotkanie wzbogaciły multimedialne prezentacje , przygotowane przez stowarzyszenia angażujące się w prace na rzecz wolontariatu oraz występ artystyczny.

DSC_6408

DSC_6529

Wyróżnionym i nagrodzonym wolontariuszom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie się w sprawy społeczności lokalnej jak i chęć pomocy drugiej osobie.
Życzymy Wam spełnienia marzeń, realizacji zamierzonych celów, a przede wszystkim tego, aby każdy dobry uczynek i każde dobre słowo wracało do Was dając siłę do dalszej pracy.