Logo Gminy Wycko

Fundacja Orange. Jedno miejsce, wiele możliwości

Pracownia Orange

10 sierpnia br. rozpoczynamy nabór do programu społecznego Pracownia Orange, w którym zakładamy i pomagamy prowadzić multimedialne świetlice w małych miastach i wsiach. Celem inicjatywy jest zapewnienie mieszkańcom lepszego dostępu do najnowszych technologii oraz tworzenie miejsc nowoczesnej edukacji.

W tegorocznej edycji założymy 25 nowych Pracowni Orange. Wyposażymy je bezpłatnie w komputery, dostęp do szybkiego Internetu, urządzenie wielofunkcyjne, telewizory LCD, konsolę do gier, zestaw lofirobtów oraz zestaw mebli. Przekażemy także środki finansowe na odnowienie pomieszczenia oraz na oznakowanie lokalizacji.

O Pracownię Orange mogą ubiegać się zespoły, tzw. grupy inicjatywne, złożone z minimum 3 pełnoletnich osób, które z lokalną instytucją lub organizacją przedstawią pomysły na wykorzystanie świetlicy z pożytkiem dla całej lokalnej społeczności.

Aby dołączyć do programu, należy znaleźć lokal, w którym Pracownia będzie mogła funkcjonować, a następnie, w terminie od 10 sierpnia do 8 września, wypełnić formularz dostępny na stronie: www.pracowniaorange.pl