Logo Gminy Wycko

Atrakcje turystyczne Gminy Wicko

Gmina Wicko położona na ziemiach lęborskich, z dostępem do morza Bałtyckiego. Proponuje wiele urokliwych i pięknych miejsc do wypoczynku. Niektóre miejscowości i miejsca zasługują na szczególną uwagę oraz zainteresowanie ze strony turysty.

Park Dinozaurów „Łeba Park”  www.lebapark.pl

Największy park dinozaurów w Polsce o powierzchni ponad 20 ha z eksponatami w skali 1:1. Niezwykłe miejsce do zabawy dla całej rodziny. Stanowi odmienną alternatywę poznania historii od czasów kamienia łupanego po współczesność a zwłaszcza ciekawostek w drodze ewolucji człowieka. Do najciekawszych okazów można zaliczyć 45 metrowego Seismozaura oraz 25 metrowego Brachiozaura. Ciekawym akcentem jest aranżacja świata niczym z bajki Flinstonów.  Każdy, komu marzyła się przejażdżka niezwykłym pojazdem, którym poruszali się bohaterowie, będzie mógł przekonać się na własnej skórze jak go się prowadzi. Całość tak rozległego terenu poprzecinana jest kanałami wodnymi, co daje możliwość zwiedzania nie tylko pieszo ale też łódką czy rowerem wodnym. Park to nie tylko dinozaury ale również place zabaw i restauracje. Dzięki świetnie wyposażonemu zapleczu gastronomicznemu można spędzić tu cały dzień.

Tyranozaur w parku jurajskim Łeba Park
Stegozaur w parku jurajskim Łeba Park

Park Rekreacyjno - Edukacyjny Sea Park w Sarbsku www.seapark.pl

To pierwszy taki park w Polsce, w którym znajduje się basen z fokami szarymi i kotikami południowo-amerykańskimi. Zwiedzający mają okazję zobaczyć z bliska karmienie fok połączone z ich treningiem. Na terenie parku znajduje się także oceanarium prehistoryczne 3D z kinem 5D, gdzie oglądać można pradawne zwierzęta żyjące w głębinach morskich, jak również park makiet zwierząt morskich. Sea Park to nie tylko fokarium, ale również muzeum marynistyczne z bardzo dużą ilością eksponatów o wysokiej wartości historycznej.

Foka z SeaPark w Sarbsku
Muzeum marynistyczne w SeaPark w Sarbsku

Czas wolny w siodle:

Stadnina Koni "Maciukiewicz" www.nowecin.com.pl

Ośrodek jeździecki prowadzony od 1992 roku. W posiadaniu ma 50 koni rasy małopolskiej, szlachetnej półkrwi i wielkopolskiej przygotowanych do profesjonalnej nauki jazdy i  doskonalenia umiejętności jeździeckich oraz sportu - skoki i rajdy długodystansowe. Ośrodek przygotowany jest do prowadzenia nauki jazdy konnej dla jeźdźców o różnym stopniu zaawansowania. Niewątpliwą atrakcją jest możliwość przeżycia jazdy konnej nad morzem - marzenia praktycznie każdego jeźdźca lubiącego jazdę w terenie.

Ośrodek Jeździecki „Senny” www.stajniasenny.pl

Senny to ośrodek, działający od 1994 roku. Dominującą częścią działalności ośrodka jest organizowanie kursów (nauka jazdy konnej dla młodzieży), doskonalenie umiejętności jeździeckich oraz starty w zawodach jeździeckich i w skokach w klasach LPN.  Ponadto w ofercie znajdziemy: naukę powożenia zaprzęgami, przejażdżki bryczką po okolicy, galopy brzegiem morza, jazdy terenowe dla osób zaawansowanych oraz dla wszystkich, którzy chcą podwyższyć swoje umiejętności, rajdy turystyczne do Słowińskiego Parku Narodowego oraz kuligi z ogniskiem i imprezy terenowe.

Przejażdżka konna plażą w okolicach Łeby
Konie ze stadniny w Nowęcinie

Pałac w Poraju z galerią rzeźby współczesnej www.palacporaj.pl

Pałac murowany z cegły z 1895r. Przez wiele lat siedziba naukowych stacji badawczych zajmujących się uprawami rolnymi prowadzonymi na terenach podmokłych. Po 1957 roku własność służb więziennych, następnie majątek PGR-u. Obecnie pałac jest prywatny i są w nim świadczone usługi restauracyjno – agroturystyczne. Na terenie obiektu znajduje się wystawa sztuki współczesnej, która powstała w 2007 roku. W zbiorach galerii znajdują się prace czterech artystów: Marcina Plichta, Tomasza Radziewicza, Tomasza Skórki i Tomasza Sobisza – łącznie piętnaście rzeźb. Twórcy wywodzą się z pracowni prof. Stanisława Radwańskiego, ponadto  trzech z nich wykłada w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Styl wystawionych rzeźb jest różny, od figuratywnych przedstawień do rzeźb abstrakcyjnych. Między innymi obejrzeć można: „Od natury do struktury" z cyklu „rzeźba piaskowa" - Anna Szalast, „Dziecko leżące" - Tomasz Skórka, „Siedzący" - Mariusz Burdek, „Otoczak z kostką" z cyklu „Twarde-miękkie" - Christos Mandzios i wiele innych.

Budynek i park Pałacu w Poraju.
Rzeźba zatytułowana ”Popiersie” znajdująca się w parku Pałacu w Poraju.

Spływy kajakowe www.supersplyw.com.pl

Kajakarstwo to wspaniałe i znakomite zajęcie dla osób, które cenią sobie ciszę, kochają przyrodę, poszukują nowych atrakcji, doznań i aktywnego spędzania wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Do kajaków potrzebne są rzeki, które dostarczają tych wrażeń. Najlepsza na Pomorzu Wypożyczalnia Kajaków w Łebie oferuje profesjonalny sprzęt i super przygodę. Spływy odbywają się po wszystkich rzekach Pomorza, a szczególności polecana jest rzeka Łeba, Piaśnica, Łupawa, Reda, Słupia.  Wypożyczający może liczyć na profesjonalną obsługę.

Windsurfing w Sarbsku www.windsurfing-habenda.pl

Od ponad dziesięciu lat do Sarbska przyjeżdża wielu miłośników windsurfingu. Z roku na rok gromadzi się tutaj coraz więcej pasjonatów tego sportu, ale również wszystkich tych, którzy marzą o wypoczynku z dala od cywilizacji. Szkoła windsurfingu oraz kemping nad jeziorem Sarbsko powstały w 1991 roku z inicjatywy miłośników pływania na desce z żaglem. Wykorzystując urządzoną w Sarbsku stanicę oraz walory płytkiego i bezpiecznego akwenu  w ciągu kilku lat wyszkolono dziesiątki dzieci i młodzieży.

Windsurferzy przy brzegu jeziora Sarbskiego