Logo Gminy Wycko

Apel Wójta Gminy Wicko do mieszkańców

Szanowni Mieszkańcy Gminy Wicko

W związku z dynamicznym rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, czuję się w obowiązku, aby jeszcze raz zaapelować do Państwa o stosowanie się do działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Z dnia na dzień w zastraszającym tempie rośnie liczba osób zarażonych.

Wykonujmy wszystkie zalecenia Ministerstwa Zdrowia, aby uchronić siebie i swoich bliskich. Przede wszystkim unikajmy większych skupisk ludzi – nie tylko w sklepach, marketach, urzędach, restauracjach, ale także w kościołach. Zalecam  także, aby osoby powracające z krajów szczególnie dotkniętych epidemią koronawirusa w miarę możliwości poddały się 14-dniowej kwarantannie domowej i w tym czasie nie załatwiały spraw urzędowych. Troska o nasze zdrowie oraz bezpieczeństwo w tej sytuacji, powinna być dla każdego priorytetem i obowiązkiem.

Tylko świadome i odpowiedzialne stosowanie działań profilaktycznych, da nam szansę na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa, a tym samym pozwoli służbom medycznym w sposób odpowiedni zaopiekować się osobami chorymi.