Logo Gminy Wycko

NOWY SYSTEM SEGREGACJI ODPADÓW...

Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Od dnia 4 stycznia 2015 r. Powiat Lęborski, na mocy ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej ( Dz.U. z 2015 r. poz.1255), uruchomił trzy punkty nieodpłatnej pomocy prawnej

Więcej informacji o nieodpłatnej pomocy prawnej

Wsparcie dla NGO

Organizacje pozarządowe.

Wsparcie dla NGO

Od 4 stycznia 2016 roku w Lęborku dzięki dofinansowaniu Miasta Lęborka zapraszamy wszystkie organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne z terenu Lęborka do korzystania w Centrum Organizacji Pozarządowych z BEZPŁATNEGO, profesjonalnego wsparcia.

Biuro Centrum Organizacji Pozarządowych w Lęborku

ul. Krzywoustego 1 (pokój 135), 84-300 Lębork
tel. 59 726 09 24, kom. 728 945 959
eduq.biuro@gmail.com lub magdalena.pipka@gmail.com

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty.

Jesteśmy na Facebooku

Jesteśmy na Facebooku

Gmina Wicko posiada swój profil na Facebooku

Profil Gminy Wicko na Facebooku

Logo Gminy Wicko

Zmiana rozkładu jazdy busów na terenie Gminy Wicko.

W związku z sugestiami mieszkańców, zmianie ulega rozkład jazdy busów na linii Wicko-Strzeszewo-Wojciechowo-Kopaniewo- Zdrzewno-Maszewko-Wicko. Ponad to zmienia się godzina odjazdów na linii Wicko-Górka – Poraj-Wicko. Poniżej zamieszczamy aktualny rozkład jazdy. Zmiany obowiązują od 23 października 2018 r.

przyciete

Sesja Rady Gminy Wicko – ostatnia w mijającej kadencji 2014-2018

W dniu 16 października 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbyła się XLV  Sesja Rady Gminy Wicko. Była to ostatnia sesja w kadencji 2014-2018. Przewodniczący Rady Gminy Jacek Stanuch, po przywitaniu gości, stwierdzeniu quorum oraz przyjęciu porządku obrad, dokonał otwarcia posiedzenia. Podczas sesji,… czytaj dalej Sesja Rady Gminy Wicko – ostatnia w mijającej kadencji 2014-2018

Logo Gminy Wicko

Konsultacje społeczne programu współpracy Gminy Wicko z organizacjami pozarządowymi na 2019 r.

Ogłoszenie konsultacji społecznych dotyczących projektu „Programu współpracy Gminy Wicko z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy  o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2019 rok.” Wójt Gminy Wicko ogłasza przeprowadzenie w okresie od dnia 11 października 2018 r. do dnia… czytaj dalej Konsultacje społeczne programu współpracy Gminy Wicko z organizacjami pozarządowymi na 2019 r.

Przekazanie sprzętu OSP Wrzeście

Przekazanie sprzętu dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej

15 czerwca 2018 r. w Gdańsku Wójt Gminy Wicko Dariusz Waleśkiewicz podpisał z Ministerstwem Sprawiedliwości umowę na realizację zadań z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Umowa w zakresie Wsparcia i rozwoju systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacji… czytaj dalej Przekazanie sprzętu dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej

Logo Gminy Wicko

UWAGA UWAGA!!!

Wójt Gminy Wicko informuje: w dniu 2 października  2018 r. w Gminie Wicko ruszają  trzy nowe połączenia realizowane przez busy na trasie: Wicko – Górka – Poraj – Wicko Wicko – Bargędzino – Roszczyce – Komaszewo – Wrzeście – Wrześcienko – Skarszewo – Wicko Wicko… czytaj dalej UWAGA UWAGA!!!

Miniolimpiada2018553

Miniolimpiada Osób Niepełnosprawnych – jubileusz!

Na stadionie sportowym w Charbrowie dnia 14.09.2018r odbyła się X Jubileuszowa Miniolimpiada Osób Niepełnosprawnych. Wzięło w niej udział około 400 osób z powiatu lęborskiego, wejherowskiego, słupskiego i bytowskiego. Impreza rozpoczęła się po godz. 9.00 tradycyjnie sztafetą oraz zapaleniem olimpijskiego znicza przez naszego gościa specjalnego, Panią… czytaj dalej Miniolimpiada Osób Niepełnosprawnych – jubileusz!

Logo Gminy Wicko

Zmiana organizacji ruchu na Drodze Wojewódzkiej 214 przed Białogardą.

Informujemy , że od dnia 22.09.2018 (sobota) wprowadzona została zmiana organizacji ruchu na  odcinku DW 214 przed Białogardą od strony Lęborka polegająca na zamknięciu połowy szerokości jezdni i uruchomieniu ruchu wahadłowego. Zmiana dotyczy miejsca projektowanego włączenia budowanej obwodnicy Wicka, tzn  na odcinku od km 14+900… czytaj dalej Zmiana organizacji ruchu na Drodze Wojewódzkiej 214 przed Białogardą.

Logo Gminy Wicko

Ekodopłaty

Rusza nabór wniosków w Programie Czyste Powietrze. Mieszkańcy Gminy Wicko mogą od 19 września 2018 r. składać wnioski do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku w celu uzyskania dofinansowania na wymianę źródła ciepła, ocieplenie budynku, wymianę stolarki okiennej, czy montaż kolektorów słonecznych. Wysokość dofinansowania jest… czytaj dalej Ekodopłaty

Logo Gminy Wicko

Informacja dla mieszkańców Gminy Wicko

Wójt Gminy Wicko, Dariusz Waleśkiewicz, informuje iż punkt opieki medycznej, świadczący usługi w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, mieszczący się przy ul. Pocztowej 10 w Łebie, od 1 września 2018 r. w wyniku zawartego porozumienia, przyjmuje nieodpłatnie również pacjentów z terenu Gminy Wicko.