Logo Gminy Wycko

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży i stanowiących własność Gminy Wicko.

Z ogłoszeniami o sprzedaży można zaznajomić się pod poniższymi odnośnikami:

Ogłoszenia dotyczące sprzedaży nieruchomości na Biuletynie Informacji Publicznej

Ogłoszenia dotyczące sprzedaży nieruchomości na Portalu Informacji o Nieruchomościach

SZCZEPIENIA PRZECIWKO COVID-19...

SZCZEPIENIA PRZECIWKO COVID-19

Pokonanie pandemii COVID-19 i powrót do normalności są możliwe, gdy przerwiemy łańcuch zakażeń. Szczepionka daje nam taką możliwość. Aby efekty były jak najlepsze i jak najszybsze, wszyscy musimy być solidarni.

Każdy z nas może zatrzymać pandemię. Przyjęcie szczepionki to nie tylko ochrona nas samych. To także ochrona naszych rodziców, dziadków, dzieci i przyjaciół. Naprawdę warto!

Gminna infolinia dla osób, które nie mogą dotrzeć samodzielnie do punktu szczepień:
Informacje udzielane będą codziennie w godzinach od 8 do 19 pod numerem telefonu 607 96 96 46

Dla kogo dowóz na szczepienia

  • dla osób niepełnosprawnych, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
  • dla osób mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień z miejsca zamieszkania.

Punkt szczepień przeciw Covid-19 na terenie Gminy Wicko:
NZOZ „ZDROWIE” Tadeusz Jakub Czosnek Spółka Jawna
ul. Radosna 5, 84 – 352 Wicko
telefon: 59 861 11 85

Od wtorku 19 stycznia 2021 r. pod numerem gminnej infolinii 607 96 96 46 zarejestrowani na szczepienie mieszkańcy, będą mogli zgłaszać chęć skorzystania z dowozu.
Prosimy najpierw o rejestrację na szczepienie w punkcie szczepień. Urząd Gminy w Wicku nie wyznacza ani daty, ani godziny szczepienia danej osoby.

Rejestracji na szczepienie przeciw Covid-19 należy dokonać przez:

Więcej informacji o szczepieniach przeciwko COVID-19 pod tym odnośnikiem na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie

KOMUNIKATY ZWIĄZANE Z KORONAWIRUSEM...

KOMUNIKATY ZWIĄZANE Z KORONAWIRUSEM

Czytaj dalej ...

POWSZECHNY SPIS ROLNY 2020

Powszechny Spis Rolny 2020

POWSZECHNY SPIS ROLNY 2020

W całej Polsce właśnie rozpoczyna się Powszechny Spis Rolny, który potrwa od 1 września do 30 listopada 2020 r. Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne prowadzące działalność rolniczą.

Podstawową formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę http://spisrolny.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz. Na tej stronie podany jest również numer telefonu na infolinię, gdzie można uzyskać dodatkowe informacje lub dokonać spisu przez telefon. Udział w spisie rolnym to obowiązek każdego rolnika.

Czakamy na pomysły sołectw !!!(1)

AKTYWNE SOŁECTWO – Szansa na dodatkowe środki dla sołectwa z Gminy Wicko !!!

W związku z ogłoszeniem przez Samorząd Województwa Pomorskiego przedsięwzięcia pn. “Aktywne Sołectwo Pomorskie”, w ramach którego gmina może otrzymać nawet 10 tys. zł na rzecz jednego sołectwa, Wójt Gminy Wicko zachęca do składania przez poszczególne sołectwa swoich pomysłów do dnia 03.02.2021r. POMYSŁ SOŁECTWA MUSI ZAWIERAĆ… czytaj dalej AKTYWNE SOŁECTWO – Szansa na dodatkowe środki dla sołectwa z Gminy Wicko !!!

aktywni obyw

Startuje Program Aktywni Obywatele Fundusz Regionalny

Startuje Program Aktywni Obywatele Fundusz Regionalny, w ramach którego organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o dofinansowanie na realizację swoich działań prowadzonych na terenie całej Polski (z wyjątkiem m.st. Warszawy) w czterech obszarach tematycznych: Ochrona praw człowieka 2. Działanie na rzecz różnorodności społecznej i przeciwdziałanie wykluczeniu… czytaj dalej Startuje Program Aktywni Obywatele Fundusz Regionalny

ZOSTAŃ NASZYM PARTNEREM !!!

Otwarty nabór partnera w celu wspólnej realizacji projektu w ramach Działania 3.1. Edukacja przedszkolna.

Na podstawie art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (Dz.U.2020.818 t.j), Zarządzeniem nr WG/20/2021 z dnia 15 stycznia 2021, Wójt Gminy Wicko ogłasza  nabór na partnera spoza sektora finansów publicznych celem… czytaj dalej Otwarty nabór partnera w celu wspólnej realizacji projektu w ramach Działania 3.1. Edukacja przedszkolna.

ptasia

Zagrożenie wysoce zjadliwą grypą ptasią HPAI na terenie powiatu lęborskiego

W związku z aktualną sytuacją epizootyczną w powiecie słupskim i realnym zagrożeniem wysoce zjadliwą grypą ptasią HPAI na terenie powiatu lęborskiego Powiatowy Lekarz Weterynarii wnosi o należyte przygotowanie do walki z influenzą ptaków, co w razie jej wystąpienia pozwoli na bezzwłoczne podjęcie wszelkich niezbędnych kroków celem likwidacji i opanowania choroby stosunkowo małym… czytaj dalej Zagrożenie wysoce zjadliwą grypą ptasią HPAI na terenie powiatu lęborskiego

android-2160x1920-wallpaper_02749-540x540

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego.

Wójt Gminy Wicko informuje, że w odpowiedzi na Otwarty Konkurs Ofert na realizację zadań publicznych w 2021 r. w zakresie ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego wpłynęły 2 oferty. Posiedzenie komisji powołanej Zarządzeniem Wójta Gminy nr WG/158/2020 z dnia 29.12.2020  w celu rozpatrywania… czytaj dalej Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego.

Logo Gminy Wicko

Informacja dla przedsiębiorców posiadających zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych

Przypominamy, że do dnia 31 stycznia 2021 roku należy złożyć oświadczenie o wartości sprzedaży napojów alkoholowych w roku 2020 oraz dokonać wpłaty I raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Wartość sprzedaży za 2020 rok oblicza się odrębnie dla poszczególnych rodzajów napojów… czytaj dalej Informacja dla przedsiębiorców posiadających zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych

1

Wójt Gminy Wicko przyjął od harcerzy z Hufca ZHP Lębork Betlejemskie Światło Pokoju

Betlejemski Światło Pokoju wraz z życzeniami świątecznymi przyjął od harcerzy Wójt Gminy Wicko – Dariusz Waleśkiewicz. Mimo panującej pandemii, i tym razem Światło z Groty Narodzenia Pańskiego obiegło cały świat. W tym roku światłu pokoju towarzyszy hasło „Światło służby”. Światło służby w wielowymiarowym znaczeniu, jako… czytaj dalej Wójt Gminy Wicko przyjął od harcerzy z Hufca ZHP Lębork Betlejemskie Światło Pokoju